Üyelik Bilgilerinizin Gizliliği ve Güvenliği

Bu web sitesini veya bu web sitesindeki herhangi bir hizmeti kullanarak, Özışık Süt Ürünleri’ne kişisel bilgilerinizi ifşa etmekle, bu bilgilerin toplanması, kaydedilmesi ve bu gizlilik bildiriminde anıldığı şekilde Özışık Süt Ürünleri tarafından kullanılmasına izin vermiş oluyorsunuz. Bu kapsamda, Özışık Süt Ürünleri verdiğiniz kişisel bilgileri size elektronik posta ile reklamlar veya bildirimler göndermek, web sitesi üzerinden satın aldığınız malları teslim etmek üzere çağrı yapmak ve web sitesinin geliştirilmesi amacı ile kullanılabilecektir. Ayrıca, Özışık Süt Ürünleri’ne gönderilen bazı elektronik postalar ve bilgiler kanıt olarak elektronik posta, adres ve irtibat bilgileri açıklamadan kullanılabilir.

Sarih rızanızın varlığı halinde, Özışık Süt Ürünleri kişisel bilgilerinizi sadece Özışık Süt Ürünleri ile yaptığınız anlaşmanın tamamlanması amacı için gerekli ise 3.kişilere açıklayacaktır. Özışık Süt Ürünleri’nin bu bilgileri kendi bağlı olduğu şirketlerine, gizlilik yükümü ile bağlanmış danışmanlarına ve kanunen açıklamak zorunda olduğu/olacağı kişiler/kurumlar gibi izin verilmiş bir kısım 3.kişilere açıklaması bu maddenin sınırları dışındadır. Özışık Süt Ürünleri kişisel bilgilerinizi pazarlama amacı ile 3.kişilere satmaz, kiralayamaz veya ticaret mevkiine sunmaz. Özışık Süt Ürünleri tarafınızdan talep edilmeyen hiçbir elektronik postayı size yollamaz ancak bilgilerinizin verildiği 3.kişilerin bunu yapmayacağını garanti etmez.

Kredi Kartı Güvenliği

www.ozisiksut.com.tr alışveriş sitesinden alışveriş yapan kredi kartı sahiplerinin güvenliğini ilk planda tutmaktadır. Kredi kartı bilgileriniz hiçbir şekilde sistemimizde saklanmamaktadır. İşlemler sürecine girdiğinizde güvenli bir sitede olduğunuzu anlamak için dikkat etmeniz gereken iki şey vardır. Bunlardan biri tarayıcınızın en alt satırında bulunan bir anahtar ya da kilit simgesidir. Bu güvenli bir internet sayfasında olduğunuzu gösterir ve her türlü bilgileriniz şifrelenerek korunur. Bu bilgiler, ancak satış işlemleri sürecine bağlı olarak ve verdiğiniz talimat istikametinde kullanılır.

Alışveriş sırasında kullanılan kredi kartı ile ilgili bilgiler alışveriş sitemizden bağımsız olarak 256 bit SSL (Secure Sockets Layer) protokolü ile şifrelenip sorgulanmak üzere ilgili bankaya ulaştırılır. Kartın kullanılabilirliği onaylandığı takdirde alışverişe devam edilir. Kartla ilgili hiçbir bilgi tarafımızdan görüntülenemediğinden ve kaydedilmediğinden, üçüncü şahısların herhangi bir koşulda bu bilgileri ele geçirmesi engellenmiş olur. Online olarak kredi kartı ile verilen siparişlerin ödeme/fatura/teslimat adresi bilgilerinin güvenilirliği şirketimiz tarafından Kredi Kartları Sahtekarlığı’na karşı denetlenmektedir. Bu yüzden, alışveriş sitemizden ilk defa sipariş veren müşterilerin siparişlerinin tedarik ve teslimat aşamasına gelebilmesi için öncelikle finansal ve adres/telefon bilgilerinin doğruluğunun onaylanması gereklidir.

Bu bilgilerin kontrolü için gerekirse kredi kartı sahibi müşteri ile veya ilgili banka ile irtibata geçilmektedir. SSL sertifikalı online alışveriş sitemiz, Türkiye’nin önde gelen bankalarının sanal POS altyapılarını kullanmaktadır. Bilgi hattı veya müşteri hizmetleri servisi bulunan ve açık adres ve telefon bilgilerinin belirtildiği İnternet alışveriş siteleri günümüzde daha fazla tercih edilmektedir. Bu sayede aklınıza takılan bütün konular hakkında detaylı bilgi alabilir, online alışveriş hizmeti sağlayan firmanın güvenirliği konusunda daha sağlıklı bilgi edinebilirsiniz.

Not: İnternet alışveriş sitelerinde firmanın açık adresinin ve telefonunun yer almasına dikkat edilmesini tavsiye ediyoruz. Alışveriş yapacaksanız alışverişinizi yapmadan ürünü aldığınız mağazanın bütün telefon / adres bilgilerini not edin. Eğer güvenmiyorsanız alışverişten önce telefon ederek teyit edin.
Birden fazla kişinin ortak kullanımına açık bir bilgisayara önceden yüklenmiş kimi programlar vasıtası ile bu bilgilerin 3. kişilerce öğrenilme tehlikesi bulunmaktadır. Özışık Süt Ürünleri, sipariş vermek için kullanılan bilgisayardan yetkisiz 3. kişiler tarafından kopyalanan veya sair yollarla temin edilen bilgilerin kullanılması sebebi ile sorumlu değildir.

E-Posta Güvenliği

Sitemiz Müşteri Hizmetleri’ne, herhangi bir siparişinizle ilgili olarak göndereceğiniz e-postalarda, asla kredi kartı numaranızı veya şifrelerinizi yazmayınız. E-postalarda yer alan bilgiler üçüncü şahıslar tarafından görülebilir. Şirketimiz e-postalarınızdan aktarılan bilgilerin güvenliğini hiçbir koşulda garanti edemez.