Sütten Gelen Mutluluk Özışık…

Hikayemiz, kurucumuz Mehmet Özışık’ın, 1978 yılında Balıkesir’in Büyükpınar köyünde taş duvardan ufak bir atölyede sezonluk koyun sütlerinden klasik beyaz peynir üretmeye başlamasıyla hayat bulur. Sütle hikayesine beş yaşında ailesinin koyunlarına çobanlık yapmasıyla başlayan Mehmet Özışık, askerlik yıllarına kadar çeşitli mandıralarda çıraklık ve kalfalık yaptıktan sonra 1978 yılında Balıkesir’in Büyükpınar köyünde günde 500 litre koyun sütü işleyerek başladığı yola her geçen sene işlediği süt miktarını artırarak 1981 yılında Tatlıpınar köyünde daha büyük bir işletmeye geçmesiyle devam eder.

Peynirciliğe iyice ısınan ve büyümek isteyen kurucumuz o yıllarda peynirleri ve peynir ustalarıyla meşhur doğup büyüdüğü Kocaavşar köyünde kendisine ait mandırayı açar. Oğullarıyla işini kalite odaklı olarak her geçen gün büyüten Mehmet Özışık, 2001 yılında bugün hala üretimimizi sürdürdüğümüz Balıkesir il merkezinde bulunan modern tesisimizde üretime başlar.

Bugün ustası olduğumuz Klasik Beyaz Peynir ana üretim kalemimiz. Bunun yanında Tulum Peyniri, Mihaliç Peyniri, Kaşar Peyniri, Çeçil Peyniri ve Tereyağı vb. 50’den fazla ürün çeşidimizle üretim ilk basamağından sofraya kadar her aşamada en yüksek kaliteyle sizler için en iyisini üretmeye devam ediyoruz.